Galaretka drobiowa

Składniki:

1 duży kurczak,

2 duże marchewki,
1/2 selera,
2 jajka ugotowane na twardo (niekoniecznie),
1 mała puszka groszku konserwowanego,
1 mała puszka kukurydzy (niekoniecznie),
3 ziarenka ziela angielskiego, 2 listki liścia laurowego,
2-3 łyżki soli (ale próbuj smak),
szczypta pieprzu,
Wykonanie:
Marchewkę, selera obierz, umyj i włóż do garnka. Umytego i pokrojonego na części kurczaka włóż do jarzyn. Zalej wodą (około 2 l), posól, włóż ziele i listki. Gotuj około 50 min. Mięso i warzywa wyjmij z wywaru. Ostudź, obierz z kostek i pokrój w drobne kawałki. Wywar przecedź przez sito, groszek osącz z zalewy, jajka (niekonieczne) pokrój w plastry.
Na dna 12 do 14 szklanek wlej po łyżce galarety, kiedy zastygną ułóż plaster jaja, gałązkę natki pietruszki i pokrojone mięso kurczaka, groszek oraz plasterek ugotowanej marchewki. Wszystko zalej galaretą. Schładzaj przez noc. Podaj według upodobania.
Uwaga: Należy pamiętać aby foremki przed wlewaniem galarety opłukać zimną wodą, to pomaga przy wytrząsaniu galarety przed podaniem. Zawsze na półmisku galaretę układaj do góry dnem.

5 Replies to “Galaretka drobiowa”

  1. też miałam babcię Stanisławę… hmmmm… kochała piec(jedyna w rodzinie obok mnie, niestety zmarła zanim ja zdążyłam zapoznać się z piekarnikiem), ale nigdy nie widziałam żadnych jej notatek, no cóż.. czuje się natchniona – muszę podpytać rodzinkę:)
    a galaretka…. brzmi smakowicie, i na pewno taka jest 🙂

  2. Żelatyna nie została zapomniana, tylko nie ma jej po prostu w przepisie. Babcia nie dodaje żelatyny, a taka galaretka się zsiada. Jeżeli boisz się, że tak się nie stanie, to kup „kilka ratek kurzych” (myślę, że to mówiąc Babcia miała na myśli kurzych stóp 😉 i dorzuć je do wywaru. Precz z żelatyną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *