Klops wołowy

Składniki:

50 dag wołowiny z kością lub 35 dag bez kości
50 dag wieprzowiny (łopatka, karczek)
10 dag czerstwej bułki
2 jaja surowe + 2 jaja ugotowane na twardo
około 10 dag tłuszczu
5 dag cebulki
5 dag bułki tartej

Wykonanie:

Bułkę namoczyć w wodzie, następnie ją odcisnąć, mięso pokroić w kawałki i zemleć razem z odciśniętą bułką. Cebulę pokroić i zrumienić na części tłuszczu. Można ją zmielić razem z mięsem i bułką. Zmieloną masę osolić, dodać pieprz, jajka i dokładnie wyrobić, po czym wyłożyć na stolnicę i uformować płaski, podłużny prostokąt długości 22-25 cm, szerokości ok 15 cm. Ugotowane jajka obrać i pokroić w ćwiartki i ułożyć na mięsie. Mięso zwinąć w gruby rulon.
Na brytfannie rozgrzać dobrze tłuszcz, włożyć uformowane mięso, wstawić do rozgrzanego piekarnika i piec około godziny, często polewając sosem. Wyparowany sos uzupełniać wodą. Trzeba często zaglądać do piekarnika, żeby mięso się nie przypaliło.
Klops można przyrządzić również nie nadziewając go gotowanymi jajkami. Można go piec w folii lub w grubym papierze pergaminowym. Podaje się na ciepło z ziemniakami i surówkami według upodobania, lub na zimno do kanapek.
Jest wspaniały, bez konserwantów, smakuje wyśmienicie, przecież wykonałaś go własnymi rękami dodając tylko swój czas i odrobinę serca. Ci którzy będą to jeść docenią Twój wysiłek. Zobaczysz, że warto się poświęcić i gotować, smażyć i piec osobiście!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *